W świecie nieruchomości

Blog o nieruchomościach - newsy z rynku, statystyki, info o deweloperach, o branży, etc. Zapraszam!

Wpis

piątek, 25 kwietnia 2014

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Osoby, które chcą sprzedać mieszkanie często zastanawiają się, w jaki sposób zrobić to najkorzystniej dla siebie. Aktualnie ostatnie słowo maja kupujący, ale warto też pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym lokal będzie dla potencjalnego nabywcy interesujący.

 

Sprzedaż mieszkania jest procesem, na który składa się przynajmniej kilka kroków. Warto przy tym pamiętać, że sukces przedsięwzięcia leży przede wszystkim w rękach sprzedającego. Jeżeli odpowiednio przygotuje się on do zbycia nieruchomości, to może świętować swój sukces w krótkim odstępie czasu. Od czego zacząć? Przygotowaliśmy krótki poradnik dla tych wszystkich, którzy aktualnie stoją przed koniecznością zbycia swojego lokum.

 

Może remont?

 

Na takie rozwiązanie decyduje się wielu sprzedających. Warto jednak pamiętać, że przeprowadzenie remontu powinno być odpowiednio zaplanowane. Podniesienie wartości mieszkania w ten sposób to doskonały sposób, aby sprzedać nieco drożej swoje lokum. Z drugiej strony, przed podjęciem ewentualnej decyzji o remoncie, warto zasięgnąć opinii specjalistów. Pośrednicy mogą podpowiedzieć, jakimi nieruchomościami są aktualnie zainteresowani kupujący.

 

Pomoże profesjonalista

 

Aktualnie na rynku działa mnóstwo biur, które pośredniczą w transakcji kupna i sprzedaży mieszkania. Warto pamiętać, że takie osoby nie tylko doskonale znają rynek, ale również skutecznie potrafią dotrzeć do grupy zainteresowanych nabyciem lokalu. Z tego też względu osoby, które nie czują się na siłach samodzielnie szukać nabywcy, powinny zainteresować się taką możliwością. Dzięki powierzeniu sprawy profesjonalistom odpada choćby konieczność umieszczania stosownych ogłoszeń w sieci i prasie.

 

Podpowiadamy, jak szybko sprzedać mieszkanie!

Zdjęcie pochodzi ze strony: darmeb.pl

 

Dobre zdjęcia

 

Nawet najlepiej zlokalizowane mieszkanie w atrakcyjnej cenie nie znajdzie szybko nabywców, jeżeli nie zostanie odpowiednio zaprezentowane na zdjęciach. Warto pamiętać o tym, aby zrobić zdjęcia odpowiedniej jakości, które będą pokazywały mieszkanie. W ofercie powinien znaleźć się również dokładny opis mieszkania. Zamieszczanie nieprawdziwych informacji z pewnością nie pomoże w zbyciu nieruchomości – wręcz odstraszy wszystkich potencjalnych nabywców.

 

Prezentacja mieszkania

 

Zainteresowani zakupem z pewnością będą chcieli obejrzeć mieszkanie. Z punktu widzenia osób sprzedającym ważnym jest, aby odpowiednio przygotować lokal właśnie do takiej wizyty. Koniecznością jest pochowanie rzeczy osobistych i zrobienie gruntownego porządku. Eleganckie i czyste mieszkanie znacznie łatwiej sprzedać niż takie, które odstrasza już po przekroczeniu progu.

 

A czy Wy macie jeszcze jakieś rady dla sprzedających?

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
swiatnieruchomosci
Czas publikacji:
piątek, 25 kwietnia 2014 16:15

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • tymon.kr napisał(a) komentarz datowany na 2014/04/30 23:20:39:

    ja bym jeszcze dodał promocję oferty w internecie. co z tego, że przygotujemy mieszkanie do sprzedaży, skoro nikt go nie zobaczy, bo nie zadbamy o napisanie dobrej oferty ze zdjęciami i wrzucenie jej do sieci. ogłoszenie musi znaleźć się na jak największej liczbie portali. nawet jak ktoś nie ma czasu na dodawanie albo nie zna tych serwisów może posłużyć się www.prywatnaoferta.pl. reklama dźwignią handlu jest, nawet przy sprzedaży mieszkania ;)

  • prywatne-pozyczki napisał(a) komentarz datowany na 2017/08/01 21:03:55:

    Najszybciej będzie sprzedać mieszkanie do skupu nieruchomości - grb-nieruchomosci.pl Stosunkowo się opłaca, jak komuś zależy na czasie. Płacą 80% wartości nieruchomości i opłacają jeszcze notariusza.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa